Archiwum - DNI DARŁOWA 2018 - 706 Urodziny Miasta Króla Eryka

01 STY 1970 wstecz

Przed nami Dni Darłowa czyli Urodziny Miasta. Od roku 1312 czyli drugiej lokacji miasta mija 706 lat. Z tej okazji w Darłowie odbędzie się kilka, wartych uwagi wydarzeń, które już dziś polecamy i zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania. A co zaplanowali organizatorzy z tej okazji? 


Dwa ambitne wydarzenia muzyczne. Pierwsze na początek świętowania, czyli 18 maja zapraszamy do Bagatelli, gdzie po raz kolejny zagra cykliczny Pociąg do Jazzu. Fala Kultury tym razem zaprasza na koncert wybitnego trio w składzie: Gorelik, Pospieszalski i Elnatan. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Na zakończenie obchodów tegorocznych Dni Darłowa – koncert niedzielny (20 maja). To już tradycja miejskich obchodów urodzinowych, że na zakończenie organizatorzy szykują wyjątkowy koncert z klimatem w żeńskim wydaniu. Wśród dotychczasowych gwiazd – tych właśnie koncertów, gościliśmy w Darłowie już takie sławy jak: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Olga Bończyk czy Ewa Błaszczyk. A kto na 706 urodziny zaśpiewa miastu i jego mieszkańcom? Tym razem usłyszymy Kasię Cerekwicką. Koncert odbędzie się 20 maja w Kościele Mariackim o godz. 19:00. Wydarzenie to jest wydarzeniem bezpłatnym. Tyle muzycznie ale to oczywiście nie wszystko. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, 18 maja zaprasza nas na kolejną edycję familijnego festynu pod nazwą Grunt to Rodzinka (godz. 14:00 – 18:00). Również tego dnia spotkamy się z autorem książki „Eryk Pomorski z łaski Boga i z woli Margarete” – Janem Wołuckim. 19 maja – w sobotę Kino Bajka zaprasza na wyjątkowy wieczór z darłowską produkcją filmową czyli „Darłowo na ekranie”. Wspomnienia zarejestrowanych materiałów filmowych, teledysków o Darłowie, Darłowiakach i w Darłowie – o której? Zaczynamy o 17:00 – wstęp wolny. Również w sobotę Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie zaprasza na coroczną ogólnopolską Noc Muzeów. W tym roku w klimacie PRL. A w niedzielę, ostatniego dnia świętowania czyli 20 maja w samo południe rozpocznie się to co lubimy wszyscy czyli Pchli Targ połączony z otwartą sceną DOK’u.

Gdzie? – Wyspa Łososiowa. Tam również tego dnia rozpocznie się barwny korowód będący zaproszeniem na premierę musicalu „Piotruś Pan”, którą przygotowało i przedstawi Studio Taneczno – Wokalne Revoltade. Premiera o godzinie 15:30 i 17:30 – w Kinie Bajka.

Zatem rośnij miasto w siłę … bądź dumą i chlubą jego mieszkańców. Kolejnych stu lat z nami – DARŁOWO!

18-20 maja: Dni Darłowa. 706 Urodziny Miasta Króla Eryka.

 
18 maja – Grunt to Rodzinka. Festyn rodzinny Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Godz. 14:00 – 18:00.


18 maja – Dima Gorelik, Franciszek Pospieszalski, Shachar Elnatan: Pociąg do Jazzu – koncert na urodziny Miasta Darłowa. Jazz Club Bagatella – godz. 20:00. Bilety 25 PLN.


18 maja – Spotkanie autorskie z Janem Wołuckim: autorem książki „Eryk Pomorski z łaski Boga i z woli Margarete”. Darłowo – Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie. Godz. 17:00.


19 maja – Turniej Szachowy o statuetkę Króla Eryka. Darłowo, siedziba Związku Emerytów – ul. 1-go Maja 1.Start – godzina 10:00.


19 maja – Darłowo na ekranie. Pokaz darłowskich filmów i teledysków. Darłowo – Kino Bajka, godz. 17:00. Wstęp wolny.


19 maja – Noc Muzeów na Zamku w Darłowie. Klimat PRL.


20 maja – Pchli Targ. Wyspa Łososiowa. Start 12:00.


20 maja – Indiański Korowód. Start 12:30. Wyspa Łososiowa. Trasa: Wyspa Łososiowa – M.C. Skłodowskiej – Podzamcze – Powstańców Warszawskich – Wenedów – Morska – do Kina Bajka. Przemarsz aktorów i twórców musicalu połączony z promocją widowiska pt.: „Piotruś Pan”.


20 maja – Musical „Piotruś Pan”. Darłowo – Kino Bajka. Godz. 15:30 i 17:30. PREMIERA!


20 maja – Koncert z klimatem w Kościele Mariackim. Zaśpiewa Kasia Cerekwicka. Start 19:00. Wstęp wolny.

 


Informacje pochodzą z oficjalnej strony miasta