Atrakcje Turystyczne

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich to największa atrakcja turystyczna Darłowa - pochodzi z II połowy XIV wieku. Zamek był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Obecnie w zamku obecnie mieści się muzeum, odbywają się wydarzenia kulturalne. więcej »

76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4

Plaża

Plaża to największa atrakcja każdej nadmorskiej miejscowości. To dla niej co roku przyjeżdżają tysiące wczasowiczów. Plaża w Darłowie - Darłówku podzielona jest ujściem Wieprzy. Na obu częściach czeka na turystów wiele atrakcji i gorący piasek. więcej »

Latarnia morska

Latarnia morska w Darłowie usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku - Darłówko Wschodnie. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. więcej »

Darłowo, ul. Wschodnia 14

Rozsuwany most w Darłówku

Most rozsuwany im. kapitana Witolda Huberta w Darłówku łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim. To jedyny most tego typu w Polsce. więcej »

łączy ulice: Kąpielowa i Władysława IV

Port

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek nabrzeża Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej interesuje przede wszystkim port wschodni, skąd wypływają statki wycieczkowe. więcej »

Darłowo, ul. Józefa Conrada 27

Aquapark Balticlandia

Aquapark Balticlandia na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Aquapark Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny. więcej »

Darłówko Zach., ul. J. Muchy 4

Aquapark Jan

Przy hotelu Jan w Darłowie funkcjonuje AquaPark, o tej samej nazwie. To całoroczny obiekt, który z powodzeniem umila czas w przypadku kiepskiej pogody. Park Wodny Jan to kompleks basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, basen z wodą morską. więcej »

Darłówko Wsch., ul. Północna 14

Szlaki kajakowe

Gdzie na kajak w Darłowie? Wieprza i Grabowa to rzeki, które stanowią świetne szlaki kajakowe. Spływy kajakowe to nie tylko sprawdzenie siebie i swojej wytrzymałości, ale również wspaniała przygoda, połączona z możliwością poznania zachwycających okolic rzek. więcej »

Tramwaj wodny

Tramwaj wodny - to wodne połączenie Darłowa z Darłówkiem. Tramwaje Księżna Zofia, Tristan i Izolda kursują po kanale Wieprzy. Podczas tej podróży można przyjrzeć się całemu portowi morskiemu w Darłówku. więcej »

Darłowo, ul. Krótka, ul. Wenedów

Wycieczki statkami

Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego w Darłowie. więcej »

Bowling w Darłówku

Gdzie na kręgle w Darłowie? W Darłowie działa kilka kręgielni, gdzie warto się wybrać z dziećmi, przy gorszej pogodzie. więcej »

Darłowo, ul. Słowiańska 24, ul. Dorszowa 3

Park Linowy w Darłówku

Jedną z atrakcji turystycznych skierowaną głównie do dzieci jest park linowy. Do dyspozycji gości kilka tras i zjazd tyrolski. więcej »

76-150 Darłówko Wsch., ul. Conrada

Rejsy na Bornholm

Z Darłowa można wybrać się na wycieczkę na duńską wyspę Bornholm. Rejsy organizuje Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. więcej »

78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 7

Festiwale i wydarzenia

Darłowo to miasto, w którym odbywa się wiele imprez cyklicznych: Festiwal Filmów Skandynawskich, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bieg Eryka, Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa. więcej »

Ranczo Mustafa, Bobolin

Gdzie na konie w Darłowie? W pobliskim Bobolinie znajduje się Ranczo Mustafa, gdzie na najmłodszych adeptów jazdy konnej czekają kuce. Zaawansowani mogą wybrać się na poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem morza. więcej »

Bobolin 2

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Dąbki

Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. więcej »

Bobolin

W samej miejscowości nie ma wielu obiektów gastronomicznych, ani sklepów - zawsze można wybrać się do nich do sąsiedniego Darłowa czy Dąbek. więcej »

Jarosławiec

JAROSŁAWIEC - miejscowość letniskowa położona na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Kopań oraz Wicko. więcej »

Ustka

Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. więcej »

Cisowo

Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. więcej »

Wicie

Chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z małymi dziećmi oraz turyści, którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju. więcej »