Atrakcje Turystyczne

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich to największa atrakcja turystyczna Darłowa - pochodzi z II połowy XIV wieku. Zamek był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Obecnie w zamku obecnie mieści się muzeum, odbywają się wydarzenia kulturalne. więcej »

76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4

Plaża

Plaża to największa atrakcja każdej nadmorskiej miejscowości. To dla niej co roku przyjeżdżają tysiące wczasowiczów. Plaża w Darłowie - Darłówku podzielona jest ujściem Wieprzy. Na obu częściach czeka na turystów wiele atrakcji i gorący piasek. więcej »

Latarnia morska

Latarnia morska w Darłowie usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku - Darłówko Wschodnie. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. więcej »

Darłowo, ul. Wschodnia 14

Rozsuwany most w Darłówku

Most rozsuwany im. kapitana Witolda Huberta w Darłówku łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim. To jedyny most tego typu w Polsce. więcej »

łączy ulice: Kąpielowa i Władysława IV

Port

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek nabrzeża Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej interesuje przede wszystkim port wschodni, skąd wypływają statki wycieczkowe. więcej »

Darłowo, ul. Józefa Conrada 27

Pomnik Rybaka

Pomnik Rybaka - postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. To fontanna, wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, przedstawiające dzieje miasta. Znajduje się w pobliżu Ratusza. więcej »

Darłowo, plac Kościuszki

Brama Kamienna

Brama Kamienna - to pozostałość obwarowań miejskich, dawniej towarzyszyły jej jeszcze trzy inne bramy - Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. Bramę Kamienną znajdziesz przy ul. Powstańców Warszawskich. więcej »

Darłowo, ul. Powstańców Warszawskich

Kościoły

Zabytkowe, średniowieczne kościoły w Darłowie: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. Kościół Mariacki nie miał szczęścia do pożarów - płonął aż cztery razy. Obecnie znajdują się w nim sarkofagi władców, między innymi króla Eryka I. Kościół Św. Jerzego wybudowano poza murami miejskimi, gdyż mieścił się szpital dla biedoty i trędowatych. Kościół św. Gertrudy to jedyna tego typu budowla w Polsce - zbudowany na planie sześciokąta, z zewnętrznym dwunastokątnym obejściem. Całość przykryta jest dwunastospadowym namiotowym dachem pokrytym gontem. więcej »

Darłowo, ul. Franciszkańska 4, ul. 1 Maja, ul. Ojca Tynieckiego 18

Aquapark Balticlandia

Aquapark Balticlandia na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Aquapark Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny. więcej »

Darłówko Zach., ul. J. Muchy 4

Aquapark Jan

Przy hotelu Jan w Darłowie funkcjonuje AquaPark, o tej samej nazwie. To całoroczny obiekt, który z powodzeniem umila czas w przypadku kiepskiej pogody. Park Wodny Jan to kompleks basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, basen z wodą morską. więcej »

Darłówko Wsch., ul. Północna 14

Wycieczki piesze

Darłowo to miasto przez, które przebiega kilka szlaków turystycznych - to dobry pomysł na zaplanowanie ciekawej, pieszej wycieczki. więcej »

Winnica przy Leśnym Dworku

Winnica przy Ośrodku LEŚNY DWOREK w Darłowie to wyjątkowe miejsce, które pozwoli Wam poczuć się jak na wakacjach w słonecznej Toskanii. więcej »

ul. Dębowa 7, Darłowo

Szlaki rowerowe

Gdzie na rower w Darłowie? Przez Darłowo przebiega kilka szlaków rowerowych. To dobry pomysł na ciekawą wycieczkę rowerową. Dodatkowo w Darłowie działa kilka wypożyczalni rowerów. więcej »

Szlaki kajakowe

Gdzie na kajak w Darłowie? Wieprza i Grabowa to rzeki, które stanowią świetne szlaki kajakowe. Spływy kajakowe to nie tylko sprawdzenie siebie i swojej wytrzymałości, ale również wspaniała przygoda, połączona z możliwością poznania zachwycających okolic rzek. więcej »

Tramwaj wodny

Tramwaj wodny - to wodne połączenie Darłowa z Darłówkiem. Tramwaje Księżna Zofia, Tristan i Izolda kursują po kanale Wieprzy. Podczas tej podróży można przyjrzeć się całemu portowi morskiemu w Darłówku. więcej »

Darłowo, ul. Krótka, ul. Wenedów

Wycieczki statkami

Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego w Darłowie. więcej »

Wędkarstwo morskie

Darłowo to raj dla miłośników wędkarstwa morskiego. Każdego dnia, z darłowskiego portu wypływa kilkanaście kutrów na połowy ryb morskich, zwłaszcza dorsza. więcej »

Bowling w Darłówku

Gdzie na kręgle w Darłowie? W Darłowie działa kilka kręgielni, gdzie warto się wybrać z dziećmi, przy gorszej pogodzie. więcej »

Darłowo, ul. Słowiańska 24, ul. Dorszowa 3

Park Linowy w Darłówku

Jedną z atrakcji turystycznych skierowaną głównie do dzieci jest park linowy. Do dyspozycji gości kilka tras i zjazd tyrolski. więcej »

76-150 Darłówko Wsch., ul. Conrada

Rejsy na Bornholm

Z Darłowa można wybrać się na wycieczkę na duńską wyspę Bornholm. Rejsy organizuje Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. więcej »

78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 7

Festiwale i wydarzenia

Darłowo to miasto, w którym odbywa się wiele imprez cyklicznych: Festiwal Filmów Skandynawskich, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bieg Eryka, Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa. więcej »

Latarnia morska w Jarosławcu

Taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice Jarosławca. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia Morska Gąski

Latarnię morską w Gąskach wybudowano pod koniec XIX wieku. Jej wysokość to 50,2 metra. więcej »

Ranczo Mustafa, Bobolin

Gdzie na konie w Darłowie? W pobliskim Bobolinie znajduje się Ranczo Mustafa, gdzie na najmłodszych adeptów jazdy konnej czekają kuce. Zaawansowani mogą wybrać się na poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem morza. więcej »

Bobolin 2

Latarnie Morskie

Miejscowości, w których znajdują się latarnie morskie na terenie województwa zachodniopomorskiego i odległości pomiędzy poszczególnymi latarniami. więcej »

Jezioro Kopań

Pogoda na jeziorze jest niemal zawsze taka sama jak na morzu. Windsurferów zainteresuje zapewne fakt, że wiatr i fala są częstymi gośćmi na tym jeziorze. więcej »

Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłowa i Dąbek jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Dąbki

Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. więcej »

Bobolin

W samej miejscowości nie ma wielu obiektów gastronomicznych, ani sklepów - zawsze można wybrać się do nich do sąsiedniego Darłowa czy Dąbek. więcej »

Jarosławiec

JAROSŁAWIEC - miejscowość letniskowa położona na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Kopań oraz Wicko. więcej »

Ustka

Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. więcej »

Cisowo

Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. więcej »

Kopań

Kopań to malowniczo położona w gminie Darłowo wieś nadmorska. Jej nazwa ma pochodzenie słowiańskie i oznacza wzgórze, pagórek. więcej »

Wicie

Chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z małymi dziećmi oraz turyści, którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju. więcej »

Rusinowo

Rusinowo to stara nadmorska wioska (powstała przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół. więcej »

Historia Darłowa

Prawa miejskie zostały nadane już na początku XIV wieku, co przyspieszyło rozwój Darłowa i pozwoliło w połowie XIV wieku na budowę zamku książęcego. więcej »