Polecamy

Atrakcje Darłowo - Zabytki

Zamek Książąt Pomorskich »

Zamek Książąt Pomorskich to największa atrakcja turystyczna Darłowa - pochodzi z II połowy XIV wieku. Zamek był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Obecnie w zamku obecnie mieści się muzeum, odbywają się wydarzenia kulturalne. więcej »

  • 76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4
  • 94 314 23 51
  • biuro@zamekdarlowo.pl

Latarnia morska »

Latarnia morska w Darłowie usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku - Darłówko Wschodnie. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. więcej »

  • Darłowo, ul. Wschodnia 14
  • 601 273 317

Pomnik Rybaka »

Pomnik Rybaka - postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. To fontanna, wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, przedstawiające dzieje miasta. Znajduje się w pobliżu Ratusza. więcej »

  • Darłowo, plac Kościuszki

Brama Kamienna »

Brama Kamienna - to pozostałość obwarowań miejskich, dawniej towarzyszyły jej jeszcze trzy inne bramy – Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. Bramę Kamienną znajdziesz przy ul. Powstańców Warszawskich. więcej »

  • Darłowo, ul. Powstańców Warszawskich

Kościoły »

Zabytkowe, średniowieczne kościoły w Darłowie: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. Kościół Mariacki nie miał szczęścia do pożarów - płonął aż cztery razy. Obecnie znajdują się w nim sarkofagi władców, między innymi króla Eryka I. Kościół Św. Jerzego wybudowano poza murami miejskimi, gdyż mieścił się szpital dla biedoty i trędowatych. Kościół św. Gertrudy to jedyna tego typu budowla w Polsce - zbudowany na planie sześciokąta, z zewnętrznym dwunastokątnym obejściem. Całość przykryta jest dwunastospadowym namiotowym dachem pokrytym gontem. więcej »

  • Darłowo, ul. Franciszkańska 4, ul. 1 Maja, ul. Ojca Tynieckiego 18

Pomniki przyrody w gminie Darłowo »

Pomniki przyrody w gminie Darłowo Dąb szypułkowy (obwód 450cm) i buk zwyczajny (obwód 220cm) zrośnięte konarami. Lokalizacja: ok. 1km na wsch. od wsi Nowy Kraków. 2 buki zwyczajne (obwód 440cm i 460cm), 2 dęby szyp... więcej »

Latarnia morska w Jarosławcu »

Taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice Jarosławca. więcej »

Latarnia Morska Gąski »

Latarnię morską w Gąskach wybudowano pod koniec XIX wieku. Jej wysokość to 50,2 metra. więcej »

Latarnie Morskie »

Miejscowości, w których znajdują się latarnie morskie na terenie województwa zachodniopomorskiego i odległości pomiędzy poszczególnymi latarniami. więcej »

Ziemia Darłowska »

Ziemia Darłowska położona jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Licząca 17000 miejsc baza noclegowa wraz z obiektami towarzyszącymi zapewnia wspaniałe warunki wypoczynku. więcej »

Bobolin »

W samej miejscowości nie ma wielu obiektów gastronomicznych, ani sklepów - zawsze można wybrać się do nich do sąsiedniego Darłowa czy Dąbek. więcej »

Jarosławiec »

JAROSŁAWIEC - miejscowość letniskowa położona na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Kopań oraz Wicko. więcej »

Ustka »

Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. więcej »

Cisowo »

Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. więcej »

Kopań »

Kopań to malowniczo położona w gminie Darłowo wieś nadmorska. Jej nazwa ma pochodzenie słowiańskie i oznacza wzgórze, pagórek. więcej »

Wicie »

Chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z małymi dziećmi oraz turyści, którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju. więcej »

Rusinowo »

Rusinowo to stara nadmorska wioska (powstała przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół. więcej »

Historia Darłowa »

Prawa miejskie zostały nadane już na początku XIV wieku, co przyspieszyło rozwój Darłowa i pozwoliło w połowie XIV wieku na budowę zamku książęcego. więcej »

Wizyt: 969 640, Dziś: 31, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem