Polecamy

Darłowo Atrakcje Turystyczne

Zamek Książąt Pomorskich »

Zamek Książąt Pomorskich to największa atrakcja turystyczna Darłowa - pochodzi z II połowy XIV wieku. Zamek był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Obecnie w zamku obecnie mieści się muzeum, odbywają się wydarzenia kulturalne. więcej »

 • 76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4
 • 94 314 23 51
 • biuro@zamekdarlowo.pl

Plaża »

Plaża to największa atrakcja każdej nadmorskiej miejscowości. To dla niej co roku przyjeżdżają tysiące wczasowiczów. Plaża w Darłowie - Darłówku podzielona jest ujściem Wieprzy. Na obu częściach czeka na turystów wiele atrakcji i gorący piasek. więcej »

Latarnia morska »

Latarnia morska w Darłowie usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku - Darłówko Wschodnie. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. więcej »

 • Darłowo, ul. Wschodnia 14
 • 601 273 317

Rozsuwany most w Darłówku »

Most rozsuwany im. kapitana Witolda Huberta w Darłówku łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim. To jedyny most tego typu w Polsce. więcej »

 • łączy ulice: Kąpielowa i Władysława IV

Port »

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek nabrzeża Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej interesuje przede wszystkim port wschodni, skąd wypływają statki wycieczkowe. więcej »

 • Darłowo, ul. Józefa Conrada 27
 • 94 314 51 85

Pomnik Rybaka »

Pomnik Rybaka - postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. To fontanna, wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, przedstawiające dzieje miasta. Znajduje się w pobliżu Ratusza. więcej »

 • Darłowo, plac Kościuszki

Brama Kamienna »

Brama Kamienna - to pozostałość obwarowań miejskich, dawniej towarzyszyły jej jeszcze trzy inne bramy – Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. Bramę Kamienną znajdziesz przy ul. Powstańców Warszawskich. więcej »

 • Darłowo, ul. Powstańców Warszawskich

Kościoły »

Zabytkowe, średniowieczne kościoły w Darłowie: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. Kościół Mariacki nie miał szczęścia do pożarów - płonął aż cztery razy. Obecnie znajdują się w nim sarkofagi władców, między innymi króla Eryka I. Kościół Św. Jerzego wybudowano poza murami miejskimi, gdyż mieścił się szpital dla biedoty i trędowatych. Kościół św. Gertrudy to jedyna tego typu budowla w Polsce - zbudowany na planie sześciokąta, z zewnętrznym dwunastokątnym obejściem. Całość przykryta jest dwunastospadowym namiotowym dachem pokrytym gontem. więcej »

 • Darłowo, ul. Franciszkańska 4, ul. 1 Maja, ul. Ojca Tynieckiego 18

Aquapark Balticlandia »

Aquapark Balticlandia na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Aquapark Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny. więcej »

 • Darłówko Zach., ul. J. Muchy 4
 • 94 314 34 26
 • recepcja@jantar-morze.pl

Aquapark Jan »

Przy hotelu Jan w Darłowie funkcjonuje AquaPark, o tej samej nazwie. To całoroczny obiekt, który z powodzeniem umila czas w przypadku kiepskiej pogody. Park Wodny Jan to kompleks basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, basen z wodą morską. więcej »

 • Darłówko Wsch., ul. Północna 14
 • 94 314 49 10
 • parkwodny@parkwodny.net

Wycieczki piesze »

Darłowo to miasto przez, które przebiega kilka szlaków turystycznych - to dobry pomysł na zaplanowanie ciekawej, pieszej wycieczki. więcej »

Winnica przy Leśnym Dworku »

Winnica przy Ośrodku LEŚNY DWOREK w Darłowie to wyjątkowe miejsce, które pozwoli Wam poczuć się jak na wakacjach w słonecznej Toskanii. więcej »

 • ul. Dębowa 7, Darłowo
 • 606 383 271

Szlaki rowerowe »

Gdzie na rower w Darłowie? Przez Darłowo przebiega kilka szlaków rowerowych. To dobry pomysł na ciekawą wycieczkę rowerową. Dodatkowo w Darłowie działa kilka wypożyczalni rowerów. więcej »

Szlaki kajakowe »

Gdzie na kajak w Darłowie? Wieprza i Grabowa to rzeki, które stanowią świetne szlaki kajakowe. Spływy kajakowe to nie tylko sprawdzenie siebie i swojej wytrzymałości, ale również wspaniała przygoda, połączona z możliwością poznania zachwycających okolic rzek. więcej »

Tramwaj wodny »

Tramwaj wodny - to wodne połączenie Darłowa z Darłówkiem. Tramwaje Księżna Zofia, Tristan i Izolda kursują po kanale Wieprzy. Podczas tej podróży można przyjrzeć się całemu portowi morskiemu w Darłówku. więcej »

 • Darłowo, ul. Krótka, ul. Wenedów

Wycieczki statkami »

Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego w Darłowie. więcej »

Wędkarstwo morskie »

Darłowo to raj dla miłośników wędkarstwa morskiego. Każdego dnia, z darłowskiego portu wypływa kilkanaście kutrów na połowy ryb morskich, zwłaszcza dorsza. więcej »

Bowling w Darłówku »

Gdzie na kręgle w Darłowie? W Darłowie działa kilka kręgielni, gdzie warto się wybrać z dziećmi, przy gorszej pogodzie. więcej »

 • Darłowo, ul. Słowiańska 24, ul. Dorszowa 3

Park Linowy w Darłówku »

Jedną z atrakcji turystycznych skierowaną głównie do dzieci jest park linowy. Do dyspozycji gości kilka tras i zjazd tyrolski. więcej »

 • 76-150 Darłówko Wsch., ul. Conrada
 • 533 555 140
 • biuro@nad-baltykiem.com

Rejsy na Bornholm »

Z Darłowa można wybrać się na wycieczkę na duńską wyspę Bornholm. Rejsy organizuje Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 7
 • 94 352 43 01

Festiwale i wydarzenia »

Darłowo to miasto, w którym odbywa się wiele imprez cyklicznych: Festiwal Filmów Skandynawskich, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bieg Eryka, Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa. więcej »

Pomniki przyrody w gminie Darłowo »

Pomniki przyrody w gminie Darłowo Dąb szypułkowy (obwód 450cm) i buk zwyczajny (obwód 220cm) zrośnięte konarami. Lokalizacja: ok. 1km na wsch. od wsi Nowy Kraków. 2 buki zwyczajne (obwód 440cm i 460cm), 2 dęby szyp... więcej »

Latarnia morska w Jarosławcu »

Taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice Jarosławca. więcej »

Latarnia Morska Gąski »

Latarnię morską w Gąskach wybudowano pod koniec XIX wieku. Jej wysokość to 50,2 metra. więcej »

Ranczo Mustafa, Bobolin »

Gdzie na konie w Darłowie? W pobliskim Bobolinie znajduje się Ranczo Mustafa, gdzie na najmłodszych adeptów jazdy konnej czekają kuce. Zaawansowani mogą wybrać się na poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem morza. więcej »

 • Bobolin 2
 • 94 314 86 66

Latarnie Morskie »

Miejscowości, w których znajdują się latarnie morskie na terenie województwa zachodniopomorskiego i odległości pomiędzy poszczególnymi latarniami. więcej »

Ziemia Darłowska »

Ziemia Darłowska położona jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Licząca 17000 miejsc baza noclegowa wraz z obiektami towarzyszącymi zapewnia wspaniałe warunki wypoczynku. więcej »

Jezioro Kopań »

Pogoda na jeziorze jest niemal zawsze taka sama jak na morzu. Windsurferów zainteresuje zapewne fakt, że wiatr i fala są częstymi gośćmi na tym jeziorze. więcej »

Jezioro Bukowo »

Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłowa i Dąbek jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Dąbki »

Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. więcej »

Bobolin »

W samej miejscowości nie ma wielu obiektów gastronomicznych, ani sklepów - zawsze można wybrać się do nich do sąsiedniego Darłowa czy Dąbek. więcej »

Jarosławiec »

JAROSŁAWIEC - miejscowość letniskowa położona na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Kopań oraz Wicko. więcej »

Ustka »

Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. więcej »

Cisowo »

Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. więcej »

Kopań »

Kopań to malowniczo położona w gminie Darłowo wieś nadmorska. Jej nazwa ma pochodzenie słowiańskie i oznacza wzgórze, pagórek. więcej »

Wicie »

Chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z małymi dziećmi oraz turyści, którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju. więcej »

Rusinowo »

Rusinowo to stara nadmorska wioska (powstała przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół. więcej »

Historia Darłowa »

Prawa miejskie zostały nadane już na początku XIV wieku, co przyspieszyło rozwój Darłowa i pozwoliło w połowie XIV wieku na budowę zamku książęcego. więcej »

Wizyt: 976 470, Dziś: 98, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem